Як завжди, сервіс і якість — вище цін!

(067) 321-79-48

kupoll@meta.ua

вул. Здолбунівська 7Д, к. 401

Україна, Київ

Пн — Пт 09:00 - 18:00

Сб.Нд.- Вихідний

Техніка виконання армування газобетону

Чи потрібно армувати кладку з газоблоків? Як це робити?

Армування - це додаткове зміцнення конструкції.

Згідно Вікіпедії армування - «засіб збільшення несучої здатності конструкції матеріалом, що має підвищені властивості міцності щодо основного матеріалу виробу».

Для стіни з газоблоку подібне твердження не зовсім вірно, так як існуючі рішення з армування не впливають істотно на несучу здатність стіни, а служать скоріше як демпфер, що запобігає поздовжній деформації. Розтягнення стін в поздовжньому напрямку виникають під впливом різниці температур, фізичної усадки матеріалів при висиханні. В результаті таких навантажень можуть утворюватися прикрі руйнування у вигляді тріщин. Закладена в стіни за правильною технологією арматура сприймає все навантаження від поздовжніх деформацій на себе і дозволяє уникнути виникнення тріщин.

Техніка армування газобетону Аерок
Де слід влаштовувати армопояс?

В ідеалі, в проекті котеджу повинні бути розраховані всі можливі навантаження і вказані зони розміщення арматури. Якщо ж в проекті ці зони не розраховувалися і не вказані, виробники рекомендують армувати:

- перший ряд від фундаменту

- ряд, що розміщується під вікном

- місця опирання перемичок

- кожен четвертий ряд блоків

- ряди опирання перекриттів і кроквяної конструкції - кільцеве армування

Особливу увагу, крім перерахованого вище, слід приділити місцям, що найбільш схильні до можливих деформацій - довгі глухі стіни (відстань між перемичками більше 3-х метрів), перепади фундаменту більш 2-х см, фрагменти конструкцій з великим навантаженням.

Техніка виконання армування газобетону

Для облаштування армопоясу можна використовувати звичайний блок - газобетон легко піддається обробці, тому штробування (виконання отворів під закладку арматури) не ускладнюватиме перебіг будівництва. Вирізувати поглиблення (штроби) можна вручну штроборізом, або електроінструментом - якщо на об'єкт підведена електрика.

армування стін Київ Армування газобетону Київ

Глибина виїмки повинна бути більше товщини арматури, зазвичай близько 12 мм. Щоб уникнути сколювання газобетонного блоку, пази повинні розміщуватися не ближче ніж 6 см від краю.

Рекомендується використовувати арматуру діаметром не менше 0,75 см2 класу АIII

При товщині стіни 200 мм і менше закладається один ряд арматури по центру стіни, в інших випадках - два паралельних ряди. З пазів обов'язково потрібно видалити сміття і пил за допомогою щітки-змітки або електрофену. Для запобігання процесів корозії, арматура в штробах повинна бути втоплена в клей (розчин). За технологією слід заповнити клейовою сумішшю паз, «втопити» в ньому арматуру, залишки клею видалити шпателем. Стиковка арматури в кутах виконується зварюванням.

Для облаштування армопоясу, в деяких випадках, використовуються U-блоки - газоблоки з готовими виїмками. Типорозміри U-блоків аналогічні стандартним розмірам блоків.

Можливо Вас також зацікавить: